„Egyedül testünk sejtjeinek állapota dönt arról, hogy fiatalnak érezzük-e magunkat és fiatalnak látszunk-e vagy épp ellenkezőleg”
Klaus Oberbeil-Ulla Rahn-Huber
Napjainkban központi kérdéssé vált az egészségmegőrzés, és nemcsak az öregedés késleltetésével kapcsolatban. Így tovább búvárkodtam a könyvek között.
Klaus Oberbeil – Ulla Rahn-Huber: „A tartós fiatalság megőrzése” c. könyvében hatékony recepteket közöl a ránctalan bőr, a karcsúság, a vonzó külső és a jó memória megtartására. Ki ne szeretne fiatalos sejteket, szárnyaló életerőt, szellemi frissességet?
Lássunk hát neki!
A könyv az anti - aging programot 3 témakör szempontjából dolgozza fel:
Mi ezúttal a rövid segélyprogramok helyett a hosszútávú anti- aging módszereket ismertetjük, megmutatva a „tartós, „örök” fiatalsághoz vezető utat.”
Az idő múlásának lassítását a könyvbeli sorrendben követjük.
A gyomor
Egy alma az étkezések előtt vagy között szabályozza a savháztartást a gyomorban.
Lehetőleg ne együnk egyszerre édes és zsíros ételt!
Ne igyunk az étkezések közben, mert hígul a gyomorsav!
A főétkezések legyenek könnyen emészthetőek: a saláta, a nyerskoszt, a zöldség ideális, mellé ehetünk halat és kis rizst vagy burgonyát! Figyelem: A nézőpontunkat változtatni szükséges: a zöldség vagy saláta mellé esszük a halat vagy húst, nem pedig a hal vagy hús mellé köretként a zöldféléket!
A bélrendszer
Természetes alapanyagokból állítsuk össze étrendünket – gyümölcs, saláta, zöldség, teljes kiőrlésű lisztből készült termékek, tejtermékek, hal.
A napközbeni rágcsálnivalók ne csoki, keksz vagy más édesség legyen, hanem magvak, szárított gyümölcsök, banán.
Vigyázzunk arra, hogy a zöldségekben és a teljes kiőrlésű lisztből készült termékekben levő ballasztanyagok hasznosak ugyan, de napi 80 grammnál ne legyen több belőlük!
A főétkezések előtt igyunk frissen facsart zöldség vagy gyümölcslevet! (De a sokat emlegetett citromos vagy almaecetes víz szintén hatásos!)
A vese
Tartsuk egészséges keretek között a hús- és szárnyas-fogyasztást! Együnk gyakrabban vegetáriánus ételeket és csökkentsük a húsadagokat is! 80 gramm hús elegendő főfogásnak.
A zöldségek egyedi ízét ne sóval fedjük el, hanem ízfokozóként használjunk zöldfűszereket!
Sok gyümölcsöt fogyasszunk annak folyadéktartalma és bioanyag-gazdagsága miatt!
A húgyhólyag
Együnk a sok gyümölcs és zöldség közül magas allicin-tartalmúakat pl. hagyma, fokhagyma és póréhagyma. Az allicin jó baktérium- és gombaölő.
A paprika, curry és gyömbér kiválthatja a sót. Az ecettartalmú mustár, ketchup és majonéz savasítja a vizeletet.
Hordjunk melegebb alsóneműt, a szövetek hőmérsékletének csekély emelkedése is elpusztíthatja a kórokozókat. Ne fürödjünk hideg vízben, vigyázzunk arra, hogy lábfejünk ne legyen nedves!
Igyunk naponta két-három liter folyadékot, hogy a hólyag rendesen átöblítődjék, a baktériumok telepedését megelőzendő!
A máj
Fontos, hogy védjük méregtelenítő szervünket. Az egészséges táplálkozás mellett a kevés alkohol, gyógyszer, nikotin – segíti a máj funkcióinak teljesítését. A könyv napi egy liter sört vagy fél liter bort tart nem károsnak, de ajánlja, hogy időszakonként tartsunk háromnapos alkoholmentes kúrát! Az oroszlánfog, a máriatövis és az articsókalevél ősrégi májerősítő házi szerek.
A hasnyálmirigy
Az egészséges táplálkozás mellett csökkentsük az állati zsírok mennyiségét. Helyette a növényi zsírokat részesítsük előnyben: az avokádó, a bab, a szója, a tofu, a dió, mogyoró és magvak fogyasztása jó választás. A teljes kiőrlésű lisztből készült kenyér, kétszersült és a barna rizs kedves a hasnyálmirigy működésének.
Legközelebb fiatalítjuk a vérkeringést, a tüdőt, mozgásszerveinket.
Ilyen fiatalok már nem leszünk, de jó ránézni a tulipánmezőn gyalogló gyerekekre: