„…a jövő nincs teljesen a hatalmunkban, viszont nem áll teljességgel hatalmunkon kívül”
Idézet Berend.Fabók: Önfejlesztés chi kunggal c. könyvből
Legutóbb az Ezüst 12 gyakorlatsor első öt gyakorlatával foglalkoztunk, most haladjunk tovább a hatodikkal.
Hatodik gyakorlat: „A Lótusz megnyitása” póz
„Virágát a maga szépségében a buddhisták és a taoisták tisztelettel övezik, kinyílása és bezárulása a megvalósulás, a beteljesülés mennyei éjszakáinak és nappalainak ritmusát követi.” A tisztaság, a tökéletesség, a hosszú élet szimbóluma.
Vizualizáció: „Lótuszvirágként bezárt szirmaimmal várom a hajnalt ezen a gyönyörű, kellemesen hűvös éjjelen. Hajnalodik…Beszívom a nappal energiáját. Telejs pompájukban kibontom szirmaimat, Este az est kellemes energiáját gyűjtöm testembe. A természet törvényeivel összhangban élek, és minden változásban megtalálom a számomra jót… Napról napra fejlődöm. A hosszú, boldog élet érzetét élem át, egyre közelebb kerülök a célhoz: olyanná válni, amilyen lenni szeretnék, megteremtve önmagam stabilitását.”
Hetedik gyakorlat: „Az élet vizét ivó daru” póz
A kínaiak szerint a daru „minden madarak ura és császára.” A hosszú, boldog életet szimbolizálja.
Vizualizáció: „Darumadárként állunk a tóban, az élet vizének tavában, csőrünkbe vesszük az élet vizét. Érezzük, hogy a víz megfiatalítja sejtjeinket. Az idő múlása jelentéktelenné válik. A darumadarak kortalanok és boldogok, magunk is azzá válunk.”
Nyolcadik gyakorlat: „Energiagyűjtő tigris” póz
Kínában a tigrisnek „hihetetlenül nagy hatalmat tulajdonítanak neki, ereje védelmet nyújt a gonosz démonokkal szemben.” „Az egészséget, gazdagságot, a jólétet, az erőt, a méltóságot, a bátorságot, és az erőteljes yang energiát jelképezi.”
Vizualizáció: „Fiatal, kedves, energikus tigrissé válunk. Rugalmasak, bátrak vagyunk. A délelőtti üde, friss napsütésben állok, érzem testemben a velem született erőt. A valóban elérhető célok felé haladok…
…Az életemet úgy tudom irányítani, hogy a félelmek nem kötnek gúzsba…Erőmet méltósággal használom, úgy, hogy azzal másnak ne ártsak.”
Legközelebb az utolsó négy pózt mutatjuk meg.