Harmónikus MegjelenésNot Only For Sexagenarians

Barátkozzunk önképünkkel!

2016-09-05 10:51:15

„A stílus a személyiség kortalan megnyilvánulása.”

Tish Jett

Mindnyájunk küzdünk azzal, hogy megbarátkozzunk önképünkkel. Ez azért is van így, mert önismeretünk hiányos, nem szeretjük a testünket, mindig másra vágyunk, mint amink van.

Lakatos Márk: „Te & Én”Divat- és stílus kalauzában jó kiindulópontot ad számunkra: „Nem egy másik ember bőrébe kell belebújnod, hanem a saját adottságaidból kell a legjobbat kihoznod.”

Ehhez pedig önismeret szükségeltetik: fel kell derítenünk arcformánkat, alaktípusunkat és azt, hogy hajunk, szemünk, bőrünk színéhez milyen színeket viseljünk sminkben és ruházatban.

Lakatos Márk tanácsa: „Azt kell megtanulnod, hogy a testarányaidnak megfelelően mit érdemes hangsúlyozni és elbújtatni magadon.”

Mindig szem előtt érdemes tartanunk, hogy „csak akkor lehetsz szebb, csinosabb és vonzóbb az emberek szemében, ha hiszel magadban.”

A könyv azért is egyik kedvencem, mert korunkbeli hölgyeknek is használható öltözködési tippeket ad, és meglepően fiatalos „előtte-utána” fotókat közöl.

Úgy gondolom, hogy az arcformákat illető leírások és tanácsok inkább a „Szépség” rovatban tárgyalandók, ahol a sminkelés trükkjeit ismerjük majd meg.

Az öltözködéshez tudnunk kell, hogy milyen színeket viseljünk. A négy évszak figyelembevételével négy szín alaptípust különböztetünk meg:

  • a tavasz,
  • a  nyár,
  • az ősz és
  • a tél típusokat.

A négy alaptípuson belül 3-3 altípus is megkülönböztethető, de ez talán túl bonyolult a közönséges földi halandó számára.

Ezért a színeket – szerintem, olvasmányaim alapján – egyszerűen úgy csoportosíthatjuk, hogy a nyár és a tél típus tartozik az élénk színek csoportjába, míg a tavasz és az ősz típusok inkább tompább színeket viseljenek.

Jó tanács: célszerű a ruhavásárlásnál a ruhaanyagát az arcunkhoz közel tenni és megnézni, hogy az arcunk mely színeknél tűnik élőbbnek. Ha ily módon vásárolunk, elkerülhetjük, hogy a vásárlás után olyan ruhák lógjanak szomorúan a szekrényünkben, melyeknek semmi esélyük nincs arra, hogy jólesően hordjuk őket.

Ahhoz, hogy ne tévedjünk, próbálkozhatunk azokkal a színekkel, amelyeket mindenki hordhat. Ezek az univerzális színek a következők: törtfehér, kőszürke, meleg rózsaszín, közép türkiz, kékes lila, grafitszürke és tengerészkék.

Lakatos Márk elmeséli a könyvben, hogy miről beszélnek a színek.

A citromsárga az intellektus színe, így pl. munkainterjúra, megbeszélésekre kiválóan alkalmas. A narancsszín energetizál, a randevúkon serkenti a kommunikációt, jókedvre derít, a sportnál fokozza az aktivitást. A piros a vonzást, a magabiztosságot és az aktivitást közvetíti. A lila és a pink a kreativitás színe, de meditálásra is alkalmas. Ne viseljük azonban randevúra és pénzügyi tárgyalásoknál sem! A zöld – stresszoldó, kiegyensúlyozott, a fekete a rejtély, a misztikum klasszikus színe, de az eleganciáé is. A fehér – a letisztultság, az új kezdet és a remény kifejezője. Az arany – sugározza a sikert és a hatalmat, a luxust és az erős személyiséget, de extravagáns is egyben. Az ezüst és a szürke a szolidságot, a nyugodtságot, a kompromisszumot testesíti meg, így a munkában a komoly megjelenést szimbolizálja.

Legközelebb az alaktípusokat vesszük górcső alá.


 színek és egyéniség, színtípusok, önkép


 

DrKónya Judit


Sixties.hu