KonfliktuskezelésNot Only For Sexagenarians

Bakancslista

2017-03-31 09:15:00

„Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet”

Bruce Lee

Denise Linn: " A személyes erő négy feladata" c. könyvében egy érdekes „játékra” hív, el kell képzelnünk, hogy hogyan töltenénk el az utolsó hónapot, ha most már csak ennyi lenne hátra, azaz készítsünk egy bakancslistát.

Linn szerint az adott válaszaink megmutatják, hogy olyan életet élünk-e, amire vágyunk. Ez onnan derül ki, hogy – amennyiben nagy eltérés mutatkozna aközött, ahogyan jelenleg élünk és utolsó kívánságaink között – akkor életünk változtatásra szorul.

Íme néhány ember válasza a kérdésre:

  • Minden pillanatot a lehető legteljesebben megélnék.
  • Videóra venném magam, és a felvételt a gyermekeimre hagynám.
  • Elmondanám a családomnak és a barátaimnak, hogy mennyire szeretem őket.
  • Megpróbálnék megbocsátani és megoldani az összes kapcsolati problémámat.
  • Tartanék egy hatalmas bulit, ahová meghívnék mindenkit, akit szeretek, és szertartásosan elajándékoznám mindenemet.
  • Mielőtt bármibe belefognék, a pincétől a padlásig kitakarítanám a házamat, és rendszerezném a papírjaimat.
  • Az időt a gyermekeimmel tölteném, és azokkal az emberekkel, akik fontosak nekem.
  • Írnék az életemről.
  • Imádkoznék, meditálnék, és a természetben Istenhez beszélnék.
  • Eltöltenék egy mesés vakációt egy meleg, napsütéses helyen.”

Természetesen a lista emberenként változhat, de igen hasznos lehet életünkkel kapcsolatos elégedettségi mutatónk megállapításához.

Ajándék a jövőnek

Linn javasolja azt is, hogy a jövőnek ajándékokat hagyjunk. Ilyen lehet a faültetés, „mert a fák mindenkit megörvendeztetnek, és létfontosságúak bolygónk egészsége szempontjából.. A generációs fa elültetése olyan tett, amely tele van reménységgel és hittel; szentség.” Szép gondolat a fa helyét oda tenni, ahol az utódok valószínűleg mindig látni fogják. Linn szerint, „ha körültekintően és szertartásosan ülteted el a generációs fát, a földet és a csemetét olyan energiamező tölti meg, amelynek erejét a fa a következő évek alatt a világba sugározza.” Ilyen indíttatással ültettek és ültetnek mai is fákat a nagyszülők unokáiknak, általában diófa formájában. El is lehet nevezni a fát, és természetesen lehetséges több generációs fa ültetése is.     

A generációs doboz is jól jelképezheti azt, amit emlékül rólad szánsz az utódoknak. Lehet bele családi képeket, de kedvenc tárgyaidat is, amelyek őket is rád emlékeztetik. Válaszd ki gondosan a dobozt, hiszen az maga is jelképez téged! El kell mesélni a gyermekeidnek a doboz és tartalma célját, azt, hogy ez a jövő generációknak szánt ajándék. A dobozt az arra legalkalmasabb családtag őrzésére kell bízni. A későbbi generációk is – mintegy hagyományként – saját kedvenc tárgyaikat beletehetik a dobozba és így a tradíció folytatódhat. 

 A fotóörökséget – másolattal vagy beszkennelve célszerű őrizni. Fontos, hogy a rajta szereplők neve és a készítés dátuma rajta legyen. Több gyermek esetén célszerű egy-egy albumot készíteni lehetőleg savmentes papírból, hogy megmaradjon.

Lelki nagytakarítás 

Még egy megszívlelendő zárógondolatot említenék az írónőtől: meg kell tisztítani magunkat a negatív meggyőződésektől. Ez a lelki nagytakarítás, mely elősegíti a pozitív változásokat az életedben: „Az érzelmi lomok eltakarítását követően körkörös, tovaterjedő hullámokat keltve, akár a vízbe dobott kő, egyre növekvő lendülettel vehetsz részt a jövő alakításában.”

Ez a szép tengerpart lehet a bakancslista egyik eleme:


bakancslista, boldogság, nyugalom


 

DrKónya Judit


Sixties.hu